mahzen

Bugün : 12 Aralık 2018 Çarşamba









 

Gençlik için şarap banyosu


Şarabın mabedi Bordeaux'nun göbeğinde üç ay önce kurulan bir güzellik merkezi üzüm çekirdeği mucbayan.jpg (8425 bytes)izesini dünyaya armağan etti: Çeşitli şarap banyolarından şarap özlü güzellik kremlerine kadar uzanan geniş bir "şarap terapisi" sunuyor. Catherine Zeta Jones ve Isabelle Adjani gibi ünlüler müşteri kervanına katıldı bile...
"Her gün bir kadeh kırmızı şarap kalbe iyi gelir" derler. Ama Fransızlar şarabı başka türlü değerlendirmeyi de başardı. Bundan sonra şarap içmekten zevk alanları haklı çıkaracak bir veri de var. Bu, vücudu, kalbi ve ruhu tedavi etmek için geliştirilen son buluş: Şarap terapisi.
Fransa'nın en ünlü şarabına adını veren, bağların yayıldığı Bordeaux'da dünyanın ilk şarap terapi merkezi açıldı. 18. yüzyıldan kalma bir şatonun arazisi olan Chateau Smith Haut Lafitte'te yer alan kaplıca "Les Sources de Caudalie" müşterilerine geniş, yuvarlak, ahşap kaplama şarap fıçılarında kırmızı şarap banyoları, üzüm çekirdeği yağıyla yapılan masajlar, üzüm esasından üretilmiş yaşlanmayı geciktirici cilt kremleriyle yapılan tedaviler sağlamanın yanı sıra yemyeşil bağ manzarası eşliğinde içilen nefis şaraplar da sunuyor.

Bu terapide kullanılan ve şarap tadıcıların kullandığı bir terim olan "Caudalie" adıyla markalanmış özel ürünler arasında 13 çeşit cilt kremi, temizleyici kremler ve cilt maskeleri var. Üzüm çekirdeği özlü kremler, şarap banyoları, sualtı masajlarıyla sağlık ve güzellik için yepyeni bir terapi yöntemi.
Kadınlar bu yeni güzelleşme yöntemini denemek için sabırsızlanıyor herhalde...

Şarap terapisinin esasları

Kırmızı şarap banyosu
Memba suyu, kırmızı şarap özü ve doğal yağların karışımıyla yapılan bu banyo vücudun arınmasını ve kan dolaşımının düzenlenmesini sağlıyor.

Şarap ve bal maskesi
Ilık şarap mayası, Bordeaux balı ve doğal yağlar karıştırılarak elde edilen maske, cildi sentetik maddelerden arındırıyor ve kan dolaşımını düzenliyor.

Merlot maskesi
Ilık bentonit killer ve yağların karışımından yapılan maske cildi temizliyor.

Fıçı banyosu
Köpüklü memba suyu, taze üzüm çekirdeği özü ve doğal yağlar cildi gençleştiriyor.

Sualtı masajı
İki ya da dört elle memba suyu içerisinde üzüm çekirdeği yağı kullanılarak yapılan masaj cildi temizliyor ve canlandırıyor.


Tarih : 14 Kasım 2007 Çarşamba
Hit : 2443

Hazırlayan Mustafa Cirban